Noworoczny Nabór! Dołącz do KKP Korona!

Nowy rok to idealny moment na nowe wyzwania – dołącz do Nas i realizuj je z razem nami. Otwieramy noworoczny nabór dla chłopców od 4 roku życia (od rocznika 2019 do 2012).

Zanim wypełnisz formularz – sprawdź co nas wyróżnia!

Kielecki Klub Piłkarski Korona to przede wszystkim pozytywne emocje i duże dawki radości i uśmiechu. Jednak zawsze należy wykonać ten pierwszy krok i przyjść na pierwszy trening, który z reguły kojarzy się z dyskomfortem ze względu na nieznajomość panujących zasad. Nam naturalnie zależy na tym, aby żadne utrudnienia Was nie dosięgały, dlatego przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące pierwszego treningu oraz organizacji KKP Korona. Jak już zapoznacie się z  artykułem, od razu zabierzcie się za pakowanie na trening!

Na początek trochę korzyści

Ruch to zdrowie”- głosi stara maksyma i nie ma w niej ani krzty przesady. Aktywność fizyczna jest bowiem bardzo istotnym elementem życia i niezbędną potrzebą biologiczną każdego człowieka. Oczywiście tyczy się to osób w każdym wieku, jednak dzieci szczególnie, gdyż pozwala na prawidłowy ich rozwój.

Dziś walczymy z otyłością najmłodszych dzieci, dlatego celem naszego autorskiego projektu przedszkolnego i wczesnoszkolnego jest m.in. troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach, grach sportowych oraz zajęciach specjalistycznych. Rozwój sprawności ruchowej dzieci jest ściśle związany z jego rozwojem umysłowym i jednocześnie ma duży wpływ na ten rozwój. Sprawność ruchowa kształtuje się przez całe życie i jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się stron motoryczności człowieka. U dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwija się ona przez nabywanie doświadczeń i nawyków ruchowych między innymi w działalności sportowej. Aktywność ruchowa wzmacnia organizm dziecka, kształtuje i usprawnia wszystkie jego układy, głównie układ nerwowy, wegetatywny i dokrewny. Jest również stymulatorem życia psychicznego: odświeża umysł i wpływa na wychowanie moralne, estetyczne i społeczne. Trening specjalistyczny, zabawy i gry ruchowe stanowią ważny element edukacyjny. O ich wartości świadczą uniwersalne możliwości ich zastosowania oraz prostota i przystępność, nieskomplikowana technika oraz możliwość realizacji w dowolnych warunkach. 

Kształtowanie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat, może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju człowieka. Wszystko to, czego dziś uczycie swoje dzieci, będzie towarzyszyło im przez resztę życia. Dokładne mycie zębów, prawidłowa postawa, nauka czytania i pisania są bezsprzecznie bardzo ważne. Jednak równie istotnym elementem powinien być sport, ze względu na pozytywny wpływ na wspomniany rozwój fizyczny jak i umysłowy. Dzieci poprzez aktywność fizyczną  nie będą narażone na wykluczenie społeczne związane z nadwaga lub brakiem sprawności fizycznej, nabiorą poczucie własnej wartości, umiejętności pracy indywidualnej jak i zespołowej, obowiązkowości i większej odpowiedzialności.

Tymczasem wbrew temu, czego oczekuje nasze ciało, coraz częściej spędzamy czas w pozycji siedzącej- na oglądaniu telewizji, w szkole, podczas odrabiania zajęć. Budowanie silnych więzi z rówieśnikami staje się coraz trudniejsze, z uwagi na przeniesienie większości kontaktów międzyludzkich do „sieci”. Odpoczynek dużej części dzieci jest bierny, a tymczasem aktywność fizyczna jest doskonałą formą wypoczynku, który przynosi masę korzyści. Sport mamy w DNA, dlatego chcemy wskazać Wam zalety wysiłku fizycznego oraz zaprosić na treningi w nowym roku. Wspólne ćwiczenia to wspaniały pomysł! Z całą pewnością przyniosą one tylko pozytywne skutki i doładują wszystkich pozytywną energią, a ponadto:

 • zapobiegają chorobom i wzmacniamy odporność,
 • poprawiają funkcjonowanie układu krążenia i oddychania,
 • uczą się właściwych wartości,
 • zdobywają nowe umiejętności,
 • poprawiają samopoczucie,
 • wzmacniają koncentrację,
 • uczą się panować nad emocjami,
 • utrzymują prawidłową masę ciała,
 • zmniejszają ryzyko powstania wad postawy ciała,
 • nawiązują się nowe przyjaźnie,
 • poprawiają zdolność uczenia się, 
 • uczą się pracy w grupie,
 • poprawiają koordynację ruchową, 
 • uczymy się zdrowej i sportowej rywalizacji,

Poznaliście już wszystkie zalety sportu teraz chcemy Wam przedstawiać zalety Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona :

– mamy 23 lat doświadczenia i blisko 700 zadowolonych dzieci

– organizujemy treningi dla dzieci od 2 do 17 roku życia, według wieloletniego programu sportowego szkolenia dzieci i młodzieży opracowanego przez sztab trenerski naszego stowarzyszenia. Program rozwoju dzieci do którego zalicza się powyższy nabór został podzielony na dwa etapy szkoleniowe:

 • ŻÓŁTO-CZERWONE PRZEDSZKOLE Żółto – czerwone przedszkole” to zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym dzieci przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Wszechstronne zajęcia ruchowe dla najmłodszych prowadzone są zgodnie z unifikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadza je wykwalifikowana kadra trenerów KKP Korona z licencją PZPN oraz UEFA. Projekt żółto-czerwone przedszkole powstał w trosce o prawidłowy rozwój najmłodszych. Program dedykowany jest dla dzieci w wieku 4-6 lat, uczęszczających do przedszkoli i nie tylko. Główną ideą, przeświecającą KKP Koron w ramach projektu „żółto- czerwone przedszkole”, jest popularyzacja aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych chłopców. Ruch jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz zapobiegania wadom postawy oraz otyłości wśród najmłodszych. Żółto czerwone przedszkole stanowi również formę edukacji dla rodziców w zakresie zdrowego odżywiania.

 

 •  KORONIARSKA KADRA CZEKA Koroniarska Kadra Czeka” to projekt szkolenia w ramach nauczania wstępnego przygotowany przez Kielecki Klub Piłkarski „Korona” dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, który jest kontynuacją programu „Żółto-czerwone przedszkole”. Główne cele projektu : – wstępne wyselekcjonowanie chłopców uzdolnionych ruchowo z terenu miasta Kielce oraz najbliższych okolic, do poszczególnych grup szkoleniowych w kategorii Żak, Orlik, Młodzik  – stworzenie odpowiedniego środowiska dla wszystkich dzieci lubiących grać w piłkę nożną, niezależnie od umiejętności oraz sprawności fizycznej – uniknięcie tzw. „negatywnej selekcji”, umożliwienie zawodnikom o największym potencjale ruchowym, rozwijania talentu piłkarskiego w rywalizacji z rówieśnikami z wiodących ośrodków piłkarskich w kraju. Podniesienie świadomości wśród młodych adeptów piłki nożnej, w doskonaleniu oraz rozwijaniu własnych umiejętności także poza treningiem klubowym, poprzez tzw. „grę podwórkową” – Przygotowanie zawodników Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona do rywalizacji w obszarze zarówno sportowym jak i poza sportowym już od najmłodszych lat. – Podnoszenie umiejętności trenerskich na najwyższy poziom, we wszystkich aspektach związanych ze szkoleniem dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Projekt zakłada uszeregowanie grup w każdej z kategorii szkoleniowych według klasyfikacji: Kadra Złota, Kadra Srebrna oraz Kadry Brązowe

– struktura sportowa dopasowana do twoich umiejętności i wieku 

– spójny system szkolenia w każdej kategorii wiekowej i kultura pracy

– dwóch trenerów prowadzących grupę z uprawnieniami UEFA

– perfekcyjne przygotowanie do każdego treningu

– profesjonalna kadra szkoleniowa

– jesteśmy widoczni w social media: Facebook (www.facebook.com/kkpkorona), Instagram ( kkp_korona)

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla Was harmonijny rozwój Waszych pociech, dlatego opierając się na wieloletnim doświadczeniu przygotowaliśmy program, który pozytywnie wpływa na kształtowanie osobowości i wychowuje poprzez sport. Zdrowie na pewno na tym zyska, a kto wie? Może wspólnie uda nam się wychować wspaniałego sportowego mistrza? Nam udało się już kilku wychować i dzisiaj z powodzeniem występują w najwyższych klasach rozgrywkowych.

 Drodzy Rodzice i opiekunowie, to Wy często „stajecie na głowie”, żeby zapewnić frajdę swoim podopiecznym! Kiedy  już opadajcie z sił po wymagających zabawach, maluchy mogą biegać jeszcze godzinami wymyślając coraz to dziwniejsze formy rozrywki. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Oczywiście! Zapisanie pociech na zajęcia sportowe sprawi, że ich energia będzie miała pozytywne ujście, a dziecko zyska nową pasję. Przy okazji rodzic odnajdzie czas na chwilę błogiego odpoczynku

Codzienna aktywność fizyczna dzieci musi stać się koniecznością, a obowiązek, by o to zadbać, zarówno od strony technicznej, jak i organizacyjnej, leży po stronie rodziców. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym w większym stopniu zadbamy o prawidłowy rozwój i zdrowie naszej pociechy. My jesteśmy gotowi pomóc Waszym pociechom, a Wy?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej (https://kkp-korona.pl/dolacz-do-nas/) a my napiszemy, kiedy możesz przyjść na bezpłatny pokazowy trening. W razie dodatkowych pytań zadzwoń pod numer telefonu 794-984-081, a my odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

 

Facebook