NASZ PARTNER CCC Z WIELKIM SUKCESEM W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU SALT MINE… W TLE EPIZOD KKP KORONA.

Najzdolniejsi piłkarze Europy, kibice z różnych zakątków świata, wielkie piłkarskie emocje i fantastyczna atmosfera. Tak w skrócie można opisać Salt Mine Cup – piłkarski turniej młodzieżowy, który co roku odbywa się w Wieliczce i Myślenicach.

W dniach 28-29.05 rozegrano siódmą edycję turnieju.

W szranki stanęły nie tylko najlepsze Akademie Piłkarskie z Polski, ale także wyśmienici goście zza granicy. Organizator turnieju – Fundacja Mali Mistrzowie – zaprosiła do gry czołowe europejskie firmy ze Sportingiem Lizbona, Dinamem Zagrzeb , Liverpoolem i Banikiem Ostrava na czele. W tym roku na Salt Mine Cup, po raz pierwszy w historii, zagościli również zawodnicy z Afryki.

COMT Coaching Club, czyli stowarzyszenie wspierające małe kluby piłkarskie i uzdolnionych zawodników z małych miejscowości, a jednocześnie partner KKP Korona Kielce,  również uczestniczył w tym turnieju.

Prezes CCCPan Bartosz Kubica, co rocznie gości w Portugalii drużyny KKP Korona, organizując nam obozy sportowe i staże dla naszych trenerów. W poprzednich latach, drużyny KKP Korona z roczników 2006, 2008, 2009 gościły w Lizbonie i miały możliwość rywalizacji z najlepszymi młodymi piłkarzami z Portugalii… w tym roku w sierpniu do Lizbony wybierze się nasz rocznik 2010.

Wracając do zmagań piłkarskich, to CCC wystawił na ten renomowany turniej dwie drużyny złożone z chłopców z rocznika 2011. Trenerem koordynatorem tych drużyn był Pan Marcin Gawron, który na co dzień jest dyrektorem i trenerem w KKP Korona.

Chłopcy z CCC, którzy prowadzeni byli przez trenerów Marcina Gawrona i Konrada Kupczyka z Brodnicy , reprezentowali kluby i małe szkółki piłkarskie między innymi z Limanowej, Pęcławia, Brodnicy, Tarnowa, Tczewa, Otwocka i innych małych ośrodków piłkarskich.

Zawodnicy CCC udowodnili, że talenty rodzą się na tak zwanym „kamieniu”, czyli w małych miejscowościach i ośrodkach piłkarskich. Chłopcy zebrani z całej Polski, którzy spotkali się po raz pierwszy w życiu na piłkarskim boisku, przebrnęli przez turniej jak tornado i zajęli najwyższe miejsce z polskich zespołów.

W fazie grupowej pokonali takie wielkie marki, jak: Lech Poznań, Arka Gdynia, Beniaminek Krosno, Wisła Kraków. W fazie pucharowej, pierwszy zespół CCC pokonał słynny Liverpool (3:0), w półfinale uległ, po wyrównanym meczu najlepszemu zespołowi tego turnieju Sportingowi (1-3), a w meczu o 3 miejsce zdeklasował Cracovię (7-2).

Dodać należy, że w finale Sporting pokonał w rzutach karnych Dinamo Zagrzeb i zdobył Puchar.

Pomimo, że w turnieju SALT CUP nie uczestniczyli zawodnicy z naszej okolicy, to prezes CCC Bartosz Kubica, zaznaczył, że cały czas śledzi proces szkolenia w naszym regionie i że w kręgu zainteresowań CCC jest czterech zawodników z Kielc, którzy świetnie pokazali się na poniedziałkowym  pokazowym treningu praktycznym na kursokonferencji dla trenerów w Nowinach i mają szansę wyjechać na najbliższe eventy organizowane przez CCC… włącznie z wyjazdem na turniej do Ameryki Południowej.