NASZ TRENER W FC PORTO NA KURSIE ELITE YOUTH A!

W ramach kursu trenerskiego UEFA Elite Youth A, trener Maciej Kwiatkowski odbył staż trenerski w Akademii FC Porto. Miał on okazję zobaczyć jak trenują i na co zwracają uwagę trenerzy w zespołach młodzieżowych U17, U16 i U14.

Podczas pobytu mógł uczestniczyć w  wykładzie oraz odbyć rozmowę z trenerem przygotowania motorycznego akademii Joao Magalhaes, a także z koordynatorem od analizy Nuno Pereira.

Trener Maciej Kwiatkowski: Byliśmy na meczu ligowym FC Porto B- Benfica Lizbona B, gdzie grało bardzo dużo zawodników młodzieżowych jak również zawodnicy z pierwszych zespołów. Zauważyć można było bardzo dobre przygotowanie motoryczne młodych zawodników jak również świetne panowanie nad piłką.

Na Estadio Dr. Jorge Sampaio obejrzeliśmy mecz FC Porto U19- FC Alverca, chłopcy z Porto mimo młodszego wieku pokazali doskonałe umiejętności piłkarskie i zasłużenie wygrali ze starszym przeciwnikiem. Po meczu mieliśmy rozmowę z trenerem zepołu FC Porto w której dowiedzieliśmy się wielu cennych uwag na temat prowadzenia zespołu w tej kategorii wiekowej.

A na koniec stażu mieliśmy przyjemność być na meczu ligowym FC Porto – Estoril Praia po którym była wielka feta na stadionie Estadio do Dragao, a później na placu przy ulicy Aliados w centrum Porto z okazji zdobycia 33 mistrzostwa Portugalii.

Mieszkaliśmy w hotelu nad samym oceanem Atlantyckim z pięknym widokiem jak również nie omieszkałem spróbować lokalnej kuchni opartej na owocach morzach oraz wołowinie jak również delektować się wyśmienitym porto.

Świetny wyjazd w doskonałym towarzystwie trenerów z całej Polski, mnóstwo przemyśleń oraz ogromne pokłady pozytywnej energii do dalszej pracy szkoleniowej.

Facebook