COPALNIA TALENTÓW W KRAKOWIE (ROCZNIK 2012)

W dniach 9.10-04.2022 w Krakowie odbył się turniej Copalnia Talentów na Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Wystartowało 17 drużyn podzielonych na dwie grupy: A i B. KKP Korona w zmaganiach wystawił dwa zespoły.

Skład KKP Korona I: Vyshniak, Kowalczyk, Redlica, Karpenko, Kulina, Molasy, Ziółkowski, Jabłoński, Kumór.

Skład KKP Korona II: Recica, Adamczyk, Kijanka, Barucha, Czernichowski, Fiuk, Stróżyk, Kubik, Kałandyk.

Trenerzy Marek Parzyszek i Rafał Kowalski: Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, gdzie grano każdy z każdym, a mecze trwały po 18 minut. KKP Korona I nie zdołał awansować do finałów i rywalizował w finale B, natomiast KKP Korona II awansował do finałów. Na drugi dzień rywalizacji w finale B KKP Korona I bardzo dobrze się zaprezentował zajmując 2 miejsce, a ostatecznie plasując się na 10 miejscu. KKP Korona II w finałach nie zaprezentował swojego wysokiego poziomu i zajmujemy 8 miejsce.

Bardzo dobry silnie obsadzony turniej, w którym nasze dwie drużyny wzięły udział. Choć zajęliśmy odpowiednio 8 i 10 miejsce, możemy być zadowoleni z postawy naszych chłopców. Pojechaliśmy dwoma drużynami mając po dwóch  zawodniku na ławce rezerwowych, w kolejnym dniu w drużynie pojawiły się kontuzje i przeziębienia, dlatego nasz potencjał mocno osłabł. Chłopcy właściwie grali jednym składem w dwudniowym turnieju. Okazało się, że jest to przy tylu grach olbrzymie obciążenie, którego nie wytrzymaliśmy szczególnie w finale A.

Facebook