Wywiad z trenerem CLJ U-15 Maciejem Kwiatkowskim

Jak wyglądały przygotowania do nadchodzącej rundy? Jakie cele stawia swojej drużynie? I kogo uważa za faworyta w CLJ U-15? Na te i inne pytania odpowiedział trener Maciej Kwiatkowski.

KKP Korona: Jakie nastroje panują przed rozpoczynającym się sezonem w Centralnej Lidze Juniorów U-15

M. Kwiatkowski: Wszyscy już nie możemy się doczekać rozpoczęcia rozgrywek, które już w ten weekend starują. Czeka nas czternaście ciężkich meczów, tym bardziej wyzwanie jest bardzo duże. Chłopcy pierwszy raz zagrają na poziomie centralnym, będzie to dla nich doskonały poligon doświadczalny jak również super warunki do dalszego rozwoju.

KKP Korona: Jak wyglądały przygotowania do rundy jesiennej?

M. Kwiatkowski: Przygotowywaliśmy się na obozie w Nowym Targu w świetnych warunkach i graliśmy mecze kontrolne z wymagającymi rywalami m.in. Lechią Gdańsk, Ruchem Chorzów, GKS Katowice, Sandecją Nowy Sącz oraz na swoich obiektach z AKS SMS Łódź i Bronią Radom. Chłopcy bardzo ciężko pracowali na obozie i widać po nich duże zmęczenie. Teraz trochę schodzimy z obciążeń tak aby nasi zawodnicy byli w pełni gotowi i optymalnie przygotowani do pierwszego meczu.

KKP Korona: Jakie cele stawiasz swojemu zespołowi w najbliższych spotkaniach?

M. Kwiatkowski: Chłopcy mają wysoko podniesioną poprzeczkę tym bardziej, że dużą cześć kadry stanowią zawodnicy z młodszego 2009 rocznika. Na pewno nie jesteśmy faworytami tych rozgrywek jednak w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Chciałbym, aby każdy z chłopców zagrał na swoim optymalnym poziomie i jako cała drużyna wszystko dobrze funkcjonowało.

KKP Korona: Rundę inaugurujemy z Hutnikiem Kraków, rozpracowaliście już rywala?

M. Kwiatkowski: Bardzo trudny rywal na sam początek rozgrywek, dobrze przygotowany motorycznie i grający fajną w piłkę. Drużyna, która na pewno będzie liczyła się w walce o wygranie ligi razem ze Stalą Rzeszów i Wisłą Kraków. Te trzy drużyny wg. mojego rozeznania są bardzo silne i są w gronie faworytów.

KKP Korona: Jakie mocne strony posiada Twój zespół?

M. Kwiatkowski: W drużynie jest sporo zawodników o dużych umiejętnościach piłkarskich, którzy potrafią grać kreatywnie, są również zawodnicy których atutem są predyspozycje motoryczne jeżeli to wszystko połączymy i dodamy odpowiednie nastawienie do każdego meczu wtedy będziemy trudnym rywalem dla każdej drużyny z ligi.

KKP Korona: I na koniec. Jesteś w trakcie robienia elitarnego kursu UEFA Elite Youth A. Jak Ci idzie i kiedy końcowe egzaminy?

M. Kwiatkowski: Właśnie jestem świeżo po egzaminie praktycznym i została mi tylko obrona pracy dyplomowej. Bardzo pracowite i czasochłonne pół roku, wyjazdy na sesje do Białej Podlaskiej, treningi w mikrogrupach w Krakowie, Częstochowie i Łodzi, staż zagraniczny w Porto, staże w Lechu Poznań i Widzewie Łódź. Dużo wiedzy zweryfikowanej w praktyce oraz bardzo dużo czasu spędzonego przed komputerem aby to wszystko ‘’ubrać’’ w prezentacje, konspekty, opracowania i pracę dyplomową w ramach zaliczeń w czasie kursów. Po za tym poznałem dużo świetnych ludzi z całej Polski z którymi mogłem wymieniać się doświadczeniami z ich i własnej pracy.

KKP Korona: Dziękuję za rozmowę.

Facebook