ZWYCIĘSTWO W TYMBARKU Z PODWÓRKA NA STADION

Chłopcy rywalizowali w rozgrywkach finałowych Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w Kielcach. Udział wzięło 10 drużyn: 2 drużyny KKP Korona z rocznika 2015 trenerek Marleny Kasprzyk i Marii Tarczynskiej, 2 drużyny KKP Korona z rocznika 2014 trenerów Magdaleny Pawlik i Siergieja Januszewskiego, 4 drużyny KKP Korona z rocznika 2014 trenerów Michała Sarka i Sławomira Grusznisa oraz dwie drużyny DAP Kielce rocznika 2014. Zespoły podzielono na dwie grupy po 5 zespołów w każdej, następnie 2 drużyny, które zdobyły najwięcej punktów w grupie rywalizowały w razie finałowej. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek a najlepsi okazali się podopieczni Michała Sarka i Sławomira Grusznisa zdobywając złote krążki.

Rocznik 2014 gr. złota i srebrna

Trenerzy Michał Sarek i Sławomir Grusznis  Zależało nam na tym aby każdy z zawodników mógł wziąć udział w turnieju i spędzić równą liczbę minut na boisku w każdym ze spotkań. Nasze zespoły radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Dwa zespoły (KKP Korona I oraz KKP Korona II) uzyskały awans do fazy finałowej rozgrywek, kolejne dwa zespoły (KKP Korona III oraz KKP Korona IV) zakończyły zmagania na fazie grupowej. W półfinałowym pojedynku los skojarzył nasze dwie drużyny ostatecznie pojedynek wygrał zespół KKP Korona I, natomiast KKP Korona II zajęła III miejsce w zmaganiach. W finałowym starciu KKP Korona Kielce I pokonała rówieśników z DAP Kielce II zapewniając sobie udział w finale na szczeblu wojewódzkim. Podsumowując zmagania: Turniej dostarczył bardzo wielu piłkarskich emocji, każdy z chłopców dał z siebie wszystko, serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali naszą Akademię podczas zmagań.

Rocznik 2014 gr. brązowa

Skład drużyny I: Kasperek Wojcieck, Kij Antoni, Kosecki Nikodem, Młynarczyk Maksymilian, Sikora Jan, Sowa Marcel, Szablicki Nikodem.

Skład drużyny II: Dudek Kacper, Grzyb Marcin, Krzyżanowski Tomasz, Moćko Jakub, Ocetek Alan, Pyczek Dawid, Stawczyk Mikołaj, Wiórkiewicz Leon.

Trenerzy Magdalena Pawlik i Siergiej Januszewski: Kolejną rywalizację naszych podopiecznych oceniamy na plus. Widać większą pewność w grze oraz progres umiejętności naszych chłopców. Natomiast u nowych adeptów, którzy do nas niedawno dołączyli i to był pierwszy „poważny” sprawdzian, zauważamy ogromną radość z gry w piłkę oraz chęci do nauki, brak tremy w grze z innymi drużynami. I o to nam chodzi! Sobotnia rywalizacja dała nam – trenerom – ogromną dawkę wiedzy.

Rocznik 2015 gr. złota

Trenerzy Maria Tarczyńska i Marlena Kasprzyk: To była pierwsza edycja turnieju, w której wzięliśmy udział. Cieszy nas fakt, że chłopcy coraz pewniej czują się na boisku i nie boją się gry z dużo silniejszymi zawodnikami. Przyszło nam mierzyć się z naprawdę mocnymi ekipami, co na pewno zaprocentuje na przyszłość. Chłopcy mogli podejrzeć i przekonać się na własnej skórze jak radzą sobie ich starsi koledzy, grający w lidze. Była to naprawdę bardzo dobra lekcja pokory, ale też nauka umiejętności radzenia sobie w momencie, gdy gra nie układa się tak, jakbyśmy chcieli. Chłopcy na każdym turnieju czy sparingu pokazują pozytywny, piłkarski charakter. Cieszy nas, że wszystkie gry kontrolne rozwijają naszych zawodników i dzięki nim nabierają pewności siebie i prezentują coraz lepsze umiejętności piłkarskie.

Facebook