Złoto w turnieju Orlęta CUP

W miniony weekend grupa złota i srebrna rocznika 2014 wzięły udział w turnieju organizowanym przez Orlęta Kielce. Naszej „jedynce” udało się wywalczyć złote medale, natomiast podopieczni Rafała Kowalskiego i Bartka Lewandowskiego znaleźli się tuż za podium na czwartej lokacie.

Grupa eliminacyjna:

KKP Korona I 4:0 Pogoń Staszów

Bramki dla KKP: Tomczyk x 2, Kuliński, Borkowski

KKP Korona I 6: 0 Orlęta Kielce

Bramki dla KKP: Pastuszka F. x 3, Tomczyk x 2, Kuliński

KKP Korona  I 2:0 DAP Kielce

Bramki dla KKP: Pastuszka F., Hałdaś

KKP Korona I 3:1 Arka Pawłów

Bramki dla KKP: Tomczyk, Kuliński, Pastuszka F.

Orlęta Kielce I 4-1 KKP Korona II

KKP Korona II 0–0 Champions Kielce  

KKP Korona  II 5–0 Kamienna Brody

KKP  Korona II 1–0 Pogoń Staszów

Grupa mistrzowska:

KKP Korona I 2:1 KKP Korona II

Bramki dla KKP: Tomczyk, Podsiadły

KKP Korona I 13:0 Champions Kielce

Bramki dla KKP: Pastuszka F. x 4, Tomczyk x 4, Borkowski x 2, Kamola, Kuliński, Półchłopek,

KKP Korona I 3:0 Arka Pawłów

Bramki dla KKP:  Tomczyk x 2, Pastuszka

KKP Korona I 2:2 Radomiak Radom

Bramki dla KKP: Tomczyk x 2

Radomiak Radom 2–1 KKP Korona II 

KKP KORONA I 2–1 KKP Korona II  

KKP Korona II 4–3 Champions Kielce 

Arka Pawłów 4–1 KKP Korona  II 

Bramki dla KKP Korona II zdobyli: Mikołaj Stawczyk x8, Marcel Solnica x5, Dawid Dyk x1

Skład KKP Korona I: Borkowski Wojciech, Hałdaś Mikołaj, Kamola Tadeusz, Kołodziej Wiktor, Kuliński Antoni, Pastuszka Franciszek, Pastuszka Antoni, Podsiadły Marcel, Półchłopek Ignacy, Tomczyk Jan

Skład KKP Korona II: Miłosz Lewandowski, Fabian Krawczyk, Mikołaj Stawczyk, Dawid Dyk, Michał Skrzypek, Michał Ksel, Marcel Solnica, Jakub Migaszewski, Cezary Kraśnicki, Daniel Błoński

Trenerzy Michał Sarek i Karol Nieszporek:  Chłopcy zaprezentowali się na turnieju z bardzo dobrej strony, grali odpowiedzialnie w obronie, czego efektem są tylko 4 stracone bramki. Dobrze budowaliśmy grę i w konsekwencji stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych. Gratulację dla całego zespołu za postawę i wygraną w turnieju oraz dla Janka Tomczyka, który okazał się najlepszym strzelcem turnieju!

Trenerzy Rafał Kowalski i Bartek Lewandowski: W fazie grupowej turnieju rozegraliśmy 4 mecze (2 wygrane, 1 remis, 1 porażka). Pierwszy pojedynek nie był najlepszy w naszym wykonaniu, po chłopcach było widać lekki stres i nerwy w poczynaniach na boisku. Na drugi mecz wyszliśmy z lepszym nastawieniem, budowaliśmy wiele akcji i to my prowadziliśmy grę. Mimo naszej przewagi, mecz kończy się podziałem punktów. W trzecim spotkaniu wreszcie zaczynamy być skuteczni pod bramką przeciwnika i po składnych akcjach wygrywamy wysoko spotkanie 5:0. Ostatnie starcie w fazie grupowej wygrywamy skromnie 1:0, choć okazji do podwyższenia wyniku było wiele.
Dzięki dobrej grze awansowaliśmy do kolejnego etapu turnieju – tzn. do fazy grupowej „Ligi Mistrzów”. 
Pierwsze dwa spotkania w tej fazie to bliźniacze historie z początku turnieju. Zarówno w meczu z Radomiakiem jak i  grupą złotą KKP 2014, zaprezentowaliśmy się solidnie w destrukcji. Rywale byli co prawda stroną przeważającą, ale nie można odmówić naszym zawodnikom walki i zaangażowania do końca meczu. Z zespołem z Radomia byliśmy bardzo blisko remisu, niestety nie udało się wykorzystać paru akcji 1×1 z bramkarzem. Kolejny mecz to bardzo otwarte spotkanie i wymiana ciosów między drużynami. Ostatecznie to my wychodzimy zwycięsko z tego pojedynku, strzelając zwycięską bramkę w ostatnich sekundach spotkania. W ostatnim spotkaniu niestety przegrywamy z drużyną z Pawłowa. Rywale byli częściej przy piłce i wykazali się skutecznością pod naszą bramką.
Podsumowując, turniej kończymy na 4 miejscu. Jest lekki niedosyt ponieważ nie udało się skończyć na podium. Brawa i podziękowania dla całej drużyny oraz organizatorów turnieju.

Facebook