Zawodnicy z rocznika 2010 na międzynarodowym turnieju w Madrycie!

Na początku kwietnia Bartosz Fornalczyk Marcel Frankowicz, Oliwier Ostrowski oraz trener Patryk Bednarski wzięli udział w CAMP PORTUGAL & Camp IBER CUP 29.03-09.04 2023. Ten Elitarny Międzynarodowy turniej rozegrano w Madrycie 1-4 kwietnia oraz w Cascai 5-8 kwietnia. Portugalsko-Hiszpańska przygoda zaczęła się w Licheniu Starym, gdzie ponad 200 dzieci brało udział w Campie selekcyjnym spośród których skompletowana była kadra na wyjazd. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy KKP Korona i zostali zaproszeni do kolejnego etapu którym był turniej rozgrywany we Wrocławiu.

Po kilku dniach od wygranego w/w turnieju zawodnicy otrzymali emailem długo wyczekiwane zaproszenie do udziału w turnieju i mogli zacząć przygotowywać się do wyjazdu w którym dumnie reprezentowali Comt Coaching Club.

Po przyjeździe do Portugalii zawodnicy odbyli dwie jednostki treningowe pod okien trenerów z Polski i Portugalii po czym udali się na 5 dni do Madrytu. Na hiszpańskich boiskach mieli okazję zmierzyć się z takim zespołami jak Sevilla FC, FC Liverpool, Andora FC czy Budesliga Akademii Hawaii. Każdy z zespołów to zupełnie odmienne style gry dlatego chłopcy mogli poznać wielokulturowość gry. Mecze stały na bardzo wysokim i intensywnym poziomie. W Cascai w fazie grupowej zawodnicy zmierzyli  się m. in.  z zespołami Bragi CF oraz Malagi. W fazie pucharowej przyszło im zagrać się z SCP Sporting Lizbona. Po wyrównanym meczu pada remis 1:1. O tym kto zagra w dalszej części turnieju zadecydowały rzuty karne w których Portugalczycy wygrali 3:2.

Trener Patryk Bednarski: Każdy z zawodników otrzymał szanse zobaczyć jak wygląda młodzieżowy football na najwyższym poziomie i zmierzyć się z nim. Cieszę się że chłopcy mieli okazje reprezentować barwy CCC w tak elitarnym Turnieju jakim jest Iber Cup . Zdobyli cenne doświadczenie, przeżyli niesamowitą przygodę i  uświadomili sobie jak daleka droga jest do sukcesu.

CAMP Portugal, który serdecznie polecam to nie tylko emocje związane z footballem, to także zawieranie nowych znajomości, przyjaźni. Nie zabrakło tez czasu na relaks i zabawę nad oceanem.

 

Facebook