Za nami bardzo intensywny weekend dla najmłodszych drużyn KKP Korona Kielce. Turnieje ogólnopolskie, rywalizacja w rozgrywkach ŚZPN oraz pierwsze mecze kontrolne Skrzatów przyniosły dużo grania i cennych doświadczeń.
Orlik Starszy 2015 – grupa złota
Ekstraliga Talentów w Łodzi
KKP I rywalizował z zespołami: FCM Komorany, Hutnik Kraków, Parasol Wrocław, Sandecja Nowy Sącz, Resovia Rzeszów, Iglopool Dębica oraz Zagłębie Sosnowiec.
KKP II zmierzył się z: Zagłębiem Sosnowiec II, Starem Starachowice, Hutnikiem Kraków II, Athletic Wrocław, FK Spartak Jablunkov, Bruk Bet Nieciecza oraz APN Sportowiec Modlniczanka.
Składy:
KKP I: Salwa, Bębenek, Tutaj, Szczukiewicz, Kania, Małkiewicz, Jamorski, Moćko, Mazur, Dziubiński, Kolarz
KKP II: Mech, Komorowski, Paluch, Wójcik, Gołębiowski, Krężołek, Szcześniak, Nowak, Woźniak
Trenerzy: Łukasz Gągorowski, Karol Markowski
„Kolejny bardzo mocny turniej za nami. Drużyna numer jeden zaprezentowała się słabiej. Chłopcy, którzy trenują w rocznikach 2014 i 2015, mieli bardzo intensywny czas i było widać zmęczenie. Byliśmy spóźnieni, niedokładni i podejmowaliśmy złe decyzje. Drużyna numer dwa zagrała dobre zawody. Zawodnicy byli bardzo zmotywowani, podejmowali pojedynki 1×1, co przełożyło się na dużą liczbę bramek i wyróżnienie. Najważniejsze, że chłopcy ponownie mierzyli się z bardzo dobrymi zespołami i dużo grali, a to przyniesie efekty. Zaangażowanie każdego z nich oraz praca, jaką wykonują, zasługują na uznanie. Dziękujemy zawodnikom za turniej i gramy dalej.”
Orlik Starszy 2015 – grupa srebrna
Ekstraliga Talentów w Trzebini
Skład: Mech, Słoń, Lisowski, Bakalarz, Pindral, Mizera, Kula, Dziewirz, Sałkiewicz, Buczkowski, Kleszowski, Brzoza
Trenerzy: Iwo Sochacki, Bogusław Rokosz
„Turniej obsadzony bardzo mocnymi ekipami, każdy mecz był bardzo wymagający. Nasza gra była poprawa, lecz brakowało kilku ważnych elementów takich jak: jakość podań, finalizacja akcji czy też lepszą decyzyjność w działaniach z piłką. Z meczu na mecz słabliśmy fizycznie, jednak tempo meczów, które rozgrywaliśmy było bardzo wysokie. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców, te turniej potwierdził, że jesteśmy w stanie na spokojnie rywalizować ze świetnymi zespołami z całej Polski.”
Orlik Starszy 2015 – grupa brązowa
Turniej ŚZPN
Trenerzy: Iwo Sochacki, Bogusław Rokosz
„Kolejny turniej za nami. Wiele bramek, zespołowych akcji i zaangażowania. To najlepsze podsumowanie udanego turnieju w naszym wykonaniu. Z meczu na mecz grupa brązowa progressuje, a to najważniejsze.”
Orlik Młodszy 2016 – grupa złota
Turniej ŚZPN
Przeciwnicy: KKP Korona I, KKP Korona II, Orlęta I, Orlęta II, Moravia Morawica, Korona S.A
Skład: Borowski, Picheta-Nowak, Murzyn, Nowakowski, Boszczyk, Kobos, Golonka, Chrzęszczyk, Zarychta, Kot, Grzegolec, M. Przybylski, L. Przybylski, Strojny, Grabowski, Piwowarczyk, Pach, Bryła, Jurczyk, Chmielewski, Kozłowski
Trenerzy: Paweł Mech, Karol Nieszporek
„W sobotni poranek rozegraliśmy pierwszy turniej ŚZPN. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a wszystkie drużyny zaprezentowały duże zaangażowanie oraz dobrą organizację gry. Naszym priorytetem było zapewnienie każdemu zawodnikowi odpowiedniej liczby minut na boisku – cel ten został w pełni zrealizowany. Zespół pokazał wiele pozytywnych elementów: skuteczność pod bramką przeciwnika, dobrą współpracę, zaangażowanie w grze oraz coraz lepsze rozumienie na boisku. Nie zabrakło również sytuacji wymagających poprawy, nad którymi będziemy pracować w kolejnych treningach. Turniej był cennym doświadczeniem dla całej drużyny i dobrym początkiem dalszej rywalizacji w rozgrywkach ŚZPN.”
Orlik Młodszy 2016 – grupa srebrna
Turniej ŚZPN
W sobotnie południe grupa srebrna rozegrała drugi turniej związkowy, w którym była gospodarzem.
KKP – DAP – DAP
Trenerzy: Łukasz Tarka, Jakub Czarnowski
„Niestety tego dnia nie stawiła się drużyna z Jędrzejowa, dlatego podzieliliśmy chłopców na dwie drużyny i rozegraliśmy dłuższą grę kontrolną z rówieśnikami z DAP-u. Oba mecze stały na bardzo wyrównanym poziomie. Dyspozycja chłopców wyglądała zdecydowanie lepiej niż tydzień temu. W końcu elementy ćwiczone na treningach zaczęli często przenosić na boisko, co skutkowało dużą liczbą sytuacji bramkowych.”
KKP – DAP I – DAP II – NAF Nowiny
Trenerzy: Łukasz Tarka, Jakub Czarnowski
„Kolejne bardzo udane zawody w wykonaniu naszej drużyny. Poza pierwszym meczem, w którym drużyna DAP-u I wykorzystała praktycznie każdą okazję pod naszą bramką, a my raziliśmy nieskutecznością, chłopcy się nie podłamali. Kolejne dwa mecze wygraliśmy bardzo pewnie i wysoko, stwarzając wiele sytuacji pod bramką przeciwników oraz prezentując naprawdę dużo ciekawych zagrań.”
Skrzaty 2020
Mecze kontrolne z Moravią Morawica oraz MSS Klonówka Masłów
Skład: Iwo Chmielewski, Stanisław Gajda, Kowalski Antoni, Kowalski Ignacy, Półtorak Jakub, Półtorak Wiktor, Ruchomski Julian, Szczukiewicz Cezary, Milcarz Alan
Trenerzy: Bartek Lewandowski, Michał Dąbrowski
„Za nami pierwsze gry kontrolne w najmłodszych rocznikach. Chłopcy spędzili sobotni poranek grając trójmecz z drużynami Moravia Morawica i MSS Klonówka Masłów. Rywalizacja odbywała się na trzech równoległych boiskach. Każdy z chłopaków złapał sporo minut gry, co pozwoli nam na dalszy rozwój grupy. Drużyna zaprezentowała się z dobrej strony – cieszy nas wiele składnych akcji oraz wygranych pojedynków 1 na 1, a przede wszystkim radość naszych podopiecznych po strzelonych bramkach. Ogólnie mecze były dosyć intensywne i padło w nich wiele bramek. Dziękujemy drużynie z Morawicy za zaproszenie i liczymy na kolejne pojedynki w przyszłości.”
To był weekend pełen grania, nauki i kolejnych kroków w rozwoju naszych zawodników.









