SREBRO W TURNIEJU TOP ELITE!

Świetny wynik przywieźli nasi zawodnicy z turnieju TOP Elite, gdzie grało wiele topowych drużyn z całej Polski, a także zagranicy. Podopieczni Macieja Kwiatkowskiego i Pawła Żmudy w 8 meczach, tylko raz schodzili z boiska pokonani, tracąc zaledwie dwie bramki przez cały turniej. Do końcowego triumfu brakowało niewiele i ostatecznie na szyi naszych piłkarzy zawisły srebrne medale. Indywidualne wyróżnienie zdobył Jakub Bogdański, najlepszy strzelec turnieju.

Faza grupowa

KKP Korona Kielce 2008/09 –  TOP 54 Biała Podlaska 3:0

Bramki: Bogdański 2, Sadłocha

Asysty: Serafin, Nowakowski

KKP Korona Kielce 2008/09 – Limanovia Limanowa 1:0

Bramki: Bogdański

Asysty: Mazur

KKP Korona Kielce 2008/09 – Żalgiris Wilno 1:0

Bramki: Nasternak

Asysty: Myszyński

KKP Korona Kielce 2008/09 – Hutnik Kraków 1:1

Bramki: Bogdański

Asysty: Minuczyc

Liga Mistrzów

KKP Korona Kielce 2008/09 – Dunajec Nowy Sącz 0:0

KKP Korona Kielce 2008/09 – Escola Varsovia 3:0

Bramki: Minuczyc, Nasternak, Bojek

Asysty: Minuczyc, Żyła

KKP Korona Kielce 2008/09 – Hutnik Kraków 0:0

KKP Korona Kielce 2008/09 – Stal Rzeszów 0:1

Skład KKP KoronaNowak, Domagała, Nowakowski, Zieja, Nasternak, Sadłocha, Serafin, Jugo, Krakowiak, Błaszczyk, Minuczyc Kuba, Bojek, Hańćko, Ocios, Myszyński, Żyła, Bogdański, Mazur

Trenerzy Maciej Kwiatkowski, Paweł Żmuda: W pierwszym dniu świetnie weszliśmy w turniej, pewnie i zdecydowanie wygraliśmy mecz. Drugi mecz z Limanovią zagraliśmy nasze najsłabsze spotkanie w turnieju, graliśmy ospale i bardzo niedokładnie, mimo to odnieśliśmy skromne zwycięstwo. Kolejne mecze już były zdecydowanie lepsze i emocjonujące z Żalgirisem wygrywamy w ostatniej minucie po pięknej bramce Michała Nasternaka. Mecz z Hutnikiem stał na bardzo wysokim poziomie który to remisujemy, ale pozostaje w nas niedosyt bo mogliśmy  wygrać. Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i w trzecim dniu gramy w Lidze Mistrzów. Pierwszy niedzielny mecz z Dunajcem bardzo niemrawy w naszym wykonaniu, bardzo dużo niedokładności i mało jakości w grze kończy się remisem. Kolejny z Escolą świetny w naszym wykonaniu i nie dajemy żadnych szans rywalowi i wygrywamy 3:0. Drugi mecz w tym turnieju z Hutnikiem Kraków, zdecydowanie pod nasze dyktando, przeciwnik raz wyszedł na naszą połowę a my mieliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki, jednak zawiodła skuteczność w tym spotkaniu a mecz kończy się remisem i dużym niedosytem. Ostatnie spotkanie ze zwycięską drużyną tego turnieju Stalą Rzeszów, po bardzo wyrównanym meczu kończy się minimalną przegraną. Jednak chłopcy zaprezentowali się w przeciągu całego turnieju z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużenie zdobyli srebrne medale.

Bardzo pożyteczny wyjazd pod względem szkoleniowym i integracyjnym. Drużyna stworzona z zawodników rocznika 2008 i 2009, którzy do tej pory grała w czterech różnych zespołach KKP. Podczas wyjazdu mogli się zintegrować, a w czasie gry nabierać do siebie zaufanie i grać wg. tego co ćwiczymy na treningach. Dużo pozytywów w grze, ale jeszcze jest wiele elementów którą mogą zdecydowanie lepiej wyglądać.

Facebook