Srebrny medal na turnieju i gra kontrolna Żaków Młodszych!

Chłopcy z rocznika 2016 mieli bardzo pracowity weekend. Gr. złota zmierzyła się w turnieju DAP Kielce CUP z zespołami z Województwa Świętokrzyskiego. Natomiast gr. srebrna rozegrała grę kontrolną z kolegami z KKP Korona z rocznika 2015.

Gr. złota 2016/ Turniej DAP Kielce CUP

Trener Szymon Szymaszek i Łukasz Tarka:  Mieliśmy okazję rywalizować z zespołami z różnych części naszego województwa. Zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce biorąc pod uwagę bilans bramkowy, gdyż punktowo zrównaliśmy się z DAP I Kielce.

Cieszy fakt, że zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie turnieju nie przegraliśmy żadnego meczu. Boiska przygotowane na ten turniej raczej sprzyjały grze  kontaktowej i bardziej indywidualnej. Na wyróżnienie zasłużył Filip Kopyra, który otrzymał nagrodę najlepszego bramkarza, ale również mógł wykazać się w polu gdzie zdobył 4 bramki. Wyróżnienie indywidualne otrzymał również Kajetan Pach za swoją odważną i solidną postawę w tym turnieju. Jednak na pochwałę zasługuję bez wyjątku cała drużyna która naprawdę spisała się na medal.

Niestety nie mogę pominąć sytuacji która w społeczności piłkarskiej podczas meczów dzieci nie ulega poprawie, a mianowicie doping ze strony rodziców, który przeradza się w fanatyczne okrzyki  i wrzawę co bardzo utrudnia grę młodym adeptom i wywołuję negatywne emocję.

Gr. srebrna 2016/ Gra kontrolna

Trener Szymon Szymaszek i Łukasz Tarka W sobotę grupa srebrna rocznika 2016 zmierzyła się ze starszymi o rok kolegami z naszego klubu z grupy brązowej. Chłopcy mieli okazję tym razem szansę gry na większej przestrzeni gdyż graliśmy na całej hali. Zawodnicy musieli wykazać się już umiejętnością orientacji przestrzennej i szukać wolnych przestrzeni aby otrzymać piłkę. Wiele ciekawych akcji po obu stronach i wiele strzelonych bramek. To nas cieszy, że chłopcy coraz lepiej odnajdują się na boisku.

Facebook