Skrzaty na Copalni Talentów!

W niedzielę grupa srebrna rocznika 2017 wzięła udział w turnieju Copalnia Talentów. To pierwszy taki wyjazd do Krakowa chłopców z tej grupy. Wydarzenie było zorganizowane bez klasyfikacji końcowej, każda drużyna rozegrała 6 spotkań, z czego każde trwało 20 minut bez zmiany stron. Nasza drużyna wystąpiła w dwóch zespołach.

KKP Korona I: Miłosz Mincha, Nikodem Jagocki, Jakub Lechowicz, Miłosz Lewandowski, Władysław Dąbrowski.

KKP Korona II: Tymon Morawski, Aleksander Lurzyński, Kacper Biegaj, Oliwier Kulik, Kuba Polak.

Trenerzy Patrycja Budzyn i Michał Dąbrowski: Biorąc pod uwagę, że chłopcy po raz pierwszy uczestniczyli w takim wydarzeniu i to wyjazdowym, na prawdę dobrze wypadli. Na pierwszy rzut oka widać było lekki strach u naszych zawodników, co przełożyło się na straty piłki, a w konsekwencji bramki dla przeciwników. Z czasem zawodnicy odważnie wchodzili w pojedynki i oddawali dużo strzałów na bramkę. Każde trafienie dawało chłopakom dodatkowego kopa, co skutkowało jeszcze bardziej uważna obserwacja przestrzeni, pojawianiem się nawet celnych podań, a przede wszystkim tryskającą z nich radością i „cieszynkami” 😄.
Warto wspomnieć, że na turnieju graliśmy w systemie 3+1, więc w obu naszych zespołach był tylko jeden zawodnik na zmianę. Każdy mecz trwał 20 minut bez zmiany stron- dość sporo, zwłaszcza, że temperatura sięgała prawie 25 stopni Celsjusza i dało się zauważyć już zmęczenie na twarzach niektórych chłopców.
Mierzyliśmy sie z drużynami: Wawel Kraków, Rekord Bielsko-Biała, Wisła Kids, Orzeł Bębło, Łódzka Akademia Futbolu.

Duże brawa dla chłopców za zostawienie na boisku tyle energii, siły i zaangażowania 💪🏼
Wiemy, ze musimy popracować nad szybkością, celnością i siłą strzałów. Będziemy działać na treningach! Pierwszy krok za nami! 

Facebook