Rozmowa z trenerem Michałem Stachurą.

Obóz w Portugalii to na pewno świetne miejsce, aby dobrze przygotować zespół do rundy rewanżowej. O przygotowaniach, ale także i o celach na kolejną rundę opowie trener Michał Stachura.

KKP Korona: Obóz w Portugalii szybko minął, jak oceniasz prace zawodników podczas tych przygotowań?

Trener Michał Stachura: Możemy być zadowoleni z postawy chłopców podczas obozu. Nasi zawodnicy są na tyle świadomi, że nie było żadnych problemów ze skupieniem i zaangażowaniem podczas jednostek treningowych. Uważam, że pobyt w Portugalii bardzo pomógł nam w przygotowaniach do rundy wiosennej.

KKP Korona: Jak wyglądał typowy dzień w Portugalii?

Trener Michał Stachura: Przebieg obozu był zróżnicowany. W pierwszych dwóch dniach po przylocie, większą część czasu spędziliśmy na zwiedzaniu Lizbony i jej okolic, a także na wyjazd na mecz finału Pucharu Ligi Portugalskiej między FC Porto a Sportingiem Lizbona. Kolejne dni upłynęły pod znakiem wymagających treningów, gdzie przez 3 dni chłopcy zaliczyli aż 6 jednostek treningowych.

KKP Korona: Czy jesteś zadowolony z meczu kontrolnego, który rozegrali młodzi piłkarze?

Trener Michał Stachura: Przede wszystkim jestem zadowolony z możliwości konfrontacji z portugalską drużyną. Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a słowa uznania od sztabu szkoleniowego rywali tylko potwierdziły, że kierunek w którym zmierzamy jeśli chodzi o jakość naszej gry jest prawidłowy.

KKP Korona: Opowiedz o warunkach jakie towarzyszyły wam podczas obozu.

Trener Michał Stachura: Warunki były bardzo komfortowe. Organizatorzy w każdej sprawie służyli nam pomocą co sprawiło, że czuliśmy się jak u siebie. Szczególnie ważnym aspektem była możliwość treningu w nieograniczonym wymiarze czasowym przez co podczas zajęć mogliśmy poświęcić dużo czasu na poszczególne aspekty naszej gry.

KKP Korona: Treningów jak i samej piłki było dużo, ale mieliście także czas na zwiedzanie, co najbardziej wam się spodobało?

Trener Michał Stachura: Lizbona zrobiła na nas ogromne wrażenie. Każde miejsce które odwiedziliśmy zostanie w naszej pamięci na długi czas. Niesamowitym przeżyciem był też wyjazd na spotkanie finałowe Pucharu Ligi Portugalskiej. Możliwość zobaczenia dwóch znakomitych drużyn oraz atmosfera panująca na stadionie była fantastycznym doświadczeniem.

KKP Korona: Jaki jest dalszy plan przygotowań na resztę sezonu?

Trener Michał Stachura: Przed nami okres wymagającej pracy zarówno w sferze fizycznej jak i mentalnej. Wraz ze sztabem będziemy starali się coraz częściej wyprowadzać zawodników  z ich strefy komfortu odpowiednio planując poszczególne jednostki treningowe. Dalej będziemy się skupiać na budowaniu odpowiedniej świadomości w zespole oraz doskonalić poszczególne zasady naszego modelu gry. Cały ten proces dopełnią gry kontrolne z wymagającymi rywalami.

KKP Korona: Jakie cele stawiasz swojemu zespołowi w nadchodzącej rundzie?

Trener Michał Stachura: Przede wszystkim chcemy się skupić na dalszym rozwoju indywidualnym chłopców. Jest to priorytet na który wraz z trenerami kładziemy największy nacisk. Chcemy aby to przede wszystkim oni, dzięki narzędziom w które wyposażymy ich na treningach decydowali o wyborze jak najlepszych rozwiązań w trakcie meczów. Wierzymy, że dzięki temu jakość naszej gry będzie ciągle rosła a wyniki będą efektem tych działań.

KKP Korona: Dziękuje za rozmowę,

Obóz w Portugalii odbył się dzięki wsparciu naszego partnera Comt Coaching Club i Pana Bartka Kubicy, którym serdecznie dziękujemy.

Facebook