Rozmowa z trenerem M. Stachurą

To był długi i wymagający sezon, zakończony happy endem w postaci wywalczenia awansu do CLJ U-17. O tym sukcesie opowie pierwszy trener Michał Stachura. Zapraszamy do lektury.

KKP Korona: Co to był za mecz. Ochłonął trener już po tym spotkaniu?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Nie ma co ukrywać, że spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg zakończony wielką radością naszego zespołu. Po meczu ciężko było zebrać myśli i cały czasz wspominam ten sukces.

KKP Korona: To już na spokojnie. Jaki był plan na mecz rewanżowy? Musieliście odrobić jednobramkową stratę z Łęcznej.

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy):  Po pierwszym spotkaniu czuliśmy ogromny niedosyt z powodu niewykorzystanych sytuacji. Wiedzieliśmy, że jeśli tylko będziemy konsekwentni w naszej grze to spokojnie uda nam się wygrać tą rywalizację.

KKP Korona: W 40 minucie rewanżowego starcia goście strzelili na 0-1. W dwumeczu robi się już 1-3, czy może trener zdradzić co działo się w szatni w przerwie?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy):  Mimo straty bramki, jakość gry naszego zespołu w pierwszej połowie stała na naprawdę wysokim poziomie. W przerwie staraliśmy się więc zarazić wiarą i optymizmem chłopców co ostatecznie zdało egzamin.

KKP Korona: To co rzucało się w oczy to ogromna walka i fantastyczna mentalność. To naturalne dla tej drużyny czy wy jako trenerzy pracowaliście nad tym przez ostatni okres?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy):  Myślę, że w dużej mierze to zasługa chłopców i ich podejścia nie tylko do barażu, ale i do innych spotkań. Oczywiście my jako sztab próbujemy zaszczepić takie wartości podczas codziennego funkcjonowania, co przekłada się potem na niesamowitą dumę podczas oglądania poczynań naszej drużyny.

KKP Korona:  W którym momencie trener uwierzył, że jesteście w stanie wywalczyć awans do CLJ U-17?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Myślę, że kluczowe było strzelenie bramki na 1:1 po przerwie w meczu rewanżowym. Obserwując wtedy reakcję drużyny byłem pewien, że będziemy w stanie zwyciężyć to spotkanie. Jeszcze raz chciałbym pogratulować całemu zespołowi wspaniałego osiągnięcia i fantastycznej postawy.

KKP Korona: Gratulacje dla całego zespołu i powodzenia w kolejnym sezonie!

Facebook