Rozmowa z trenerem M. Stachurą i M. Kwiatkowskim

Awans do baraży CLJ U-17 i U-15 nasze drużyny zapewniły sobie na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu, ale najważniejsze mecze dopiero przed nami. Jak do tych ważnych starć przygotowywały się nasze drużyny o tym opowiedzą pierwsi trenerzy swoich zespołów czyli Michał Stachura oraz Maciej Kwiatkowski.

KKP Korona: Zanim przejdziemy do pytań o te najważniejsze mecze, to jak podsumujecie minioną rundę, która dobiegła końca?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Razem z trenerami jesteśmy zadowoleni z przebiegu rundy wiosennej. Uważamy, że nasz zespół prezentował się zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej i poczynił ogromne postępy. Cieszymy się także z rozwoju indywidualnego poszczególnych zawodników co dla nas ma szczególne znaczenie.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Chłopcy wygrali wszystkie mecze, jednak nie do końca jestem zadowolony z gry. A przede wszystkim ze strefy mentalnej, podejścia do meczu i profesjonalizmu.

KKP Korona: Zaplanowaliście specjalne przygotowania do baraży, czy raczej postaracie się aby był to mecz jak każdy inny?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Przygotowujemy się  tak jak do każdego innego spotkania. Wiadomo, że stawka spotkania jest duża, ale my nie zamierzamy zmieniać swojego sposobu gry i mocno wierzymy w nasze umiejętności.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Trenujemy normalnym cyklem, a mecze barażowe są przedłużeniem meczów ligowych i nagrodą za osiągnięty sukces w lidze.

KKP Korona: Wiemy już z kim zmierzymy się w dwumeczu o Centralną Ligę. Juniorzy Młodsi podejmą Górnik Łęczna, natomiast rocznik 2009 powalczy z AP TOP Biała Podlaska. Rywale w naszym zasięgu?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): W tym momencie na pewno nie możemy lekceważyć swojego przeciwnika. Górnik Łęczna to uznana marka jednak my zrobimy wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Pierwszy mecz dużo nam pokaże, nie mamy zbyt wielu informacji o rywalu. Przeciwnik z łatwością wygrał swoją ligę i na pewno będzie trudnym rywalem.

KKP Korona: Temat baraży na pewno przewijał się już w szatni. Jak zawodnicy podchodzą do tych spotkań?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Tak, chłopcy żyją tym meczem już od kilkunastu dni.  Na pewno nie musimy nikogo specjalnie mobilizować gdyż nasi zawodnicy zdają sobie sprawę z rangi tej rywalizacji. W zespole widać odpowiednie nastawienie i koncentrację przed zbliżającymi się spotkaniami.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Strefa mentalna jest kluczowa w takiej sytuacji. Zaangażowanie, determinacja i walka o każdy centymetr boiska.

KKP Korona:  Oboje macie doświadczenie na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, może to być naszym dodatkowym atutem?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Może to nam w jakimś stopniu pomóc jednak ostatecznie to zawodnicy wychodzą na boisko i oni decydują o lasach spotkania. My jako trenerzy zrobimy wszystko by jak najlepiej przygotować zespół do tych spotkań i pomóc chłopcom w osiągnięciu sukcesu.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Na pewno wcześniejsza gra na tym poziomie rozgrywek ma znaczenie, jednak wszystko zweryfikuje boisko.

KKP Korona: Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia.

Facebook