Pracowity weekend Żaków KKP

Turniej, sparingi, dużo minut i kolejne doświadczenia. Roczniki 2017 i 2018 miały intensywny weekend.

Żak Starszy 2017 – grupa złota i srebrna

Turniej Orlęta Cup

Trenerzy Ernest Rozmysłowski, Patrycja Budzyn:
„Rywalizowaliśmy z drużynami: Hutnik Kraków, Spartakus Daleszyce, Orlęta Kielce (2 zespoły), DAP Kielce (2 zespoły) oraz Polanie Pierzchnica. Grupa srebrna spisała się znakomicie, zajmując 1. miejsce. Zespół grał bardzo odważnie, z ogromnym zaangażowaniem i dużą odpowiedzialnością. Marysia i chłopcy składnie konstruowali akcje i pokazali świetną grę zespołową. Nam, trenerom, z ogromną przyjemnością oglądało się ich występy i jesteśmy bardzo dumni z całej drużyny. Grupa złota wystawiła do turnieju dwa zespoły. Mierzyliśmy się z KSZO Galacticos, Dzikami Skarżysko (2 zespoły), DAP Kielce, Orlętami Kielce oraz Hutnikiem Kraków. Finalnie KKP I uplasował się na 5. miejscu, natomiast KKP II zakończył rywalizację na 8. miejscu. Te miejsca nie oddają jednak w pełni naszej gry, ponieważ prezentowaliśmy się bardzo dobrze, a wiele akcji kończyło się niestety trafieniami w słupki i poprzeczki. W sporcie oprócz umiejętności i ciężkiej pracy potrzebna jest również odrobina szczęścia. Brawa dla wszystkich zawodników i ważny apel – pamiętajcie, że w sporcie najważniejsze jest to, aby nigdy się nie poddawać. Każda akcja, każdy mecz i każdy turniej to kolejna lekcja, która buduje nas jako drużynę i zawodników. Wytrwałość, charakter i ciężka praca prowadzą do sukcesu. Walczymy dalej – razem jesteśmy coraz silniejsi. Przed nami jeszcze kilka ciekawych turniejów, więc nie zatrzymujemy się i działamy dalej!”

Żak Młodszy 2018 – grupa złota

Mecz kontrolny z Moravią Morawica 2017/2018

Trenerzy Patryk Hernik, Filip Szałach:
„W sobotę rozegraliśmy kolejny sparing z wymagającym przeciwnikiem. Od pierwszych minut oba mecze były bardzo wyrównane i obfitowały w wiele sytuacji bramkowych. Na jednym boisku większą skutecznością wykazała się Moravia, natomiast na drugim to nasz zespół częściej znajdował drogę do siatki. Z każdą minutą skuteczność obu drużyn rosła, co przełożyło się na dużą liczbę zdobytych bramek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje odważna gra 1×1 przeciwko rywalowi starszemu o rok. Uważamy, że był to bardzo wartościowy sparing, który pokazał nam, nad jakimi elementami będziemy pracować w najbliższym czasie.”

Żak Młodszy 2018 – grupa srebrna

Mecz kontrolny z AS Bilcza

Trenerzy Patryk Hernik, Filip Szałach:
„W sobotę grupa srebrna rozegrała sparing z AS Bilcza. Tego dnia mieliśmy do dyspozycji 13 zawodników, co pozwoliło nam rozgrywać dwa mecze jednocześnie. Od początku mieliśmy optyczną przewagę, stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych i często podejmowaliśmy pojedynki 1×1, co może nas cieszyć. Z upływem czasu poprawiła się również skuteczność, co pozwoliło nam zdobyć wiele pięknych bramek. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców i z niecierpliwością czekamy na kolejne sparingi.”

Facebook