ORLIKI I ŻAKI W AKCJI

W miniony weekend na zieloną murawę okazję miały wybiec zespoły naszych Orlików i Żaków. Zapraszamy do krótkiej relacji.

Orlik Starszy gr. E

Drużyny: KKP Korona II, KKP Korona III, DAP Kielce (dwie drużyny), AP Chmpions Stąporków, KS Radiators Stąporków.

KKP Korona  II: Żesławski Oliwier, Wicha Maciej, Długosz Antoni,  Stefańczyk Igor, Zbróg Olaf, Józefik Adam, Plech Jan, Cielibała Filip, Baran Mikołaj, Szymoniak Dawid

KKP Korona III: Borkowski Bartosz, Siwek Jakub, Komorowski Wojciech, Cieślak Jan, Adamczyk Piotr, Kogut Julian, Półtorak Filip, Wołoszyn Aleksander, Gałat Dawid, Prędotka Konstantinos, Salus Aleks, Morawiecki Wiktor, Chmiel Mikołaj, Kowalik Dawid.

Trenerzy Michał Kulik i Bartosz Lewandowski: W sobotę chłopcy z grup brązowych przystąpili do pierwszego Turnieju organizowanego przez ŚZPN. Nasze obie drużyny na turnieju zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Każdy z chłopaków biorąc udział w meczu starał się dać z siebie 100 % i to cieszy. Chłopcy w każdym meczu starali się realizować założenia dotyczące fazy rozpoczęcia oraz budowania gry. Dodatkowo cieszy duża liczba rozegranych pojedynków 1×1 z których w dużym stopniu chłopcy wychodzili zwycięsko. Jesteśmy również zadowoleni ze zrozumienia i współpracy chłopaków na boisku, coraz lepiej wygląda komunikacja. Przed nami do rozegrania jeszcze 3 turnieje dlatego z niecierpliwością czekamy już na kolejne gry.

 

Orlik Młodszy gr. D

Zespoły: KKP Korona V, KKP Korona VI, Astra Piekoszów, Wicher Miedziana Góra, Granat Borki
Skład: Adam Chudziński, Franek Ramiączek, Nazar Nikitskyi, Dawid Wójcik, Wiktor Bartocha, Mateusz Dziubek, Franek Borucki, Nikodem Tamborski, Artur Sitarz, Maciek Migaszewski,Norbert Stachurski, Antek Uracz, Mateusz Ziętal, Ksawery Markowski

Trenerzy Łukasz Gągorowski i Karol Styrcz: Nasze dwie drużyny pokazały duże zaangażowanie, próbowali rozgrywać krótkimi podaniami i grali sporo 1×1. Widać brak zgrania bo na poprzednie mecze jeździliśmy w całkowicie zmienionym składzie i turniej w Piekoszowie był pierwszym w którym mieliśmy większość zawodników. W ostatnim tygodniu mieliśmy już na treningach po 18 zawodników i liczę, że to zgranie przyjdzie bo kilku zawodników ma dobre indywidualne umiejętności, ale bez codziennej pracy ze sobą jest nam trudno w meczach mistrzowskich.  Przed nami turniej w Kielcach w którym każdy zawodnik dostanie sporo minut gry i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Żak Starszy gr. 5

Zespoły: KKP Korona V, VI, VII, VIII, Nowińska Akademia Futsalu, Wicher Miedziana Góra

KKP Korona V: Głowacki Radosław, Górecki Alan, Marczewski Michał, Napora Leon, Pułka Wojciech, Skowron Franciszek, Staszewski Kacper, Szustak Nikodem.

KKP Korona VI: Fiuk Oliwier, Krzemiński Tymon, Miller Igor, Nowak Damian, Stachura Mateusz, Szawracki Jakub, Zając Franciszek, Zając Witold.

KKP Korona VII: Cichoń Wiktor, Grzyb Marcin, Młynarczyk Maksymilian, Moćko Jakub, Sikora Jan, Stawczyk Mikołaj, Szablicki Nikodem, Waligóra Wiktor.

KKP Korona VIII: Boruń Błożej, Dominowski Igor, Kij Antoni, Kosecki Nikodem, Pyczek Jan, Sukhar Artem, Wiórkiewicz Leon.

Trenerzy Magdalena Pawlik i Siergiej Januszewski: W sobotę 30 kwietnia w Nowinach został rozegrany Turniej Żaka Starszego, w którym uczestniczyło 6 drużyn, w tym aż cztery z naszego klubu. Nasi podopieczni z powodzeniem rywalizowali z rówieśnikami z @NAF Nowiny oraz @Wicher Miedziana Góra. Chłopcy rozgrywali swoje mecze na 3 boiskach jednocześnie, dało to dużą intensywność gry przez cały okres trwania turnieju. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców. Nadmienić należy, że dla niektórych był to debiut na turniejach organizowanych przez ŚZPN oraz nasi podopieczni występowali w wyższej kategorii wiekowej. Tym bardziej należą im się słowa uznania za postawę na boisku.

Zdjęcia autorstwa Rafała Szawrackiego

Facebook