Nasze Skrzaty w Akcji!

Miniony weekend był dla naszych Skrzatów bardzo pracowity. Chłopcy z roczników 2016 i 2017 rozegrali serię gier kontrolnych z drużynami DAP Kielce i Nowińską Akademią Futbolu.

Gr. złota 2016

DAP Kielce –KKP Korona

Trenerzy Szymon Szymaszek i Łukasz Tarka: W  Szkole im. Stanisława Kostki grupa złota 2016 rozegrała sparing z drużyną DAP Kielc 2016 TOP Talent. Każda z drużyn podzieliła się na dwa zespoły dzięki czemu rozgrywaliśmy mecze na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy zespół rozegrał 4 mecze po 20 min. W tym dniu szczególnie zwróciliśmy uwagę chłopcom na otwarcie gry od bramki i szukanie wolnych pozycji. Cieszy fakt, że większość piłek wprowadzanych od bramkarza docierało do zawodników którzy starali się tworzyć linie podania. Chłopcy wykazali się inteligencją piłkarską tworząc sobie miejsce, aby otrzymać podanie które często otwierały im drogę do bramki. Dziękujemy drużynie DAP Kielce za zaproszenie.

Gr. srebrna 2016

KKP Korona – Nowińska Akademia Futsalu

Trenerzy Szymon Szymaszek i Łukasz Tarka: Trzeba przyznać, że przeciwnik zawiesił wysoko poprzeczkę w związku z czym nasi podopieczni mieli sporo problemy na początku rozgrywek. Na szczęście w drugiej części gier po rozmowach z trenerami chłopcy zaczęli wracać na swój poziom gry. Poprawy wymagała szybkość w podejmowaniu decyzji oraz zdecydowana chęć odbioru piłki. Dla nas to jasny sygnał nad czym powinniśmy popracować na najbliższych jednostkach treningowych. Dziękujemy drużynie z Nowin za przyjazd i bardzo wartościowy sparing.

Gr. żółta rocznik 2017

DAP Kielce – KKP Korona

Trenerzy Patrycja Budzyn i Łukasz Tarka: Widać było, że chłopcy są zestresowani- inna hala, nowe dzieci, co przełożyło się na brak skuteczności w grze, nie realizowanie tego, czego uczymy się na treningach, czyli przede wszystkim prowadzenie piłki, pojedynki 1×1. Towarzyszyło nam duże rozkojarzenie. Brawa dla chłopaków za odwagę mimo widocznego dużego stresu. Nie zwalniamy tempa, pracujemy na treningach, a na pewno z każdym kolejnym sparingiem będzie coraz lepiej.

Gr. czerwona 2017

DAP Kielce – KKP Korona

Trenerzy Patrycja Budzyn i Łukasz Tarka: Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopaków, wypadli bardzo dobrze. Miło się patrzyło, jak zawodnicy odważnie podejmowali pojedynki, szukali wolnej przestrzeni na boisku, ustawiali się na pozycjach nie przeszkadzając sobie. Będziemy nadal pracować nad większym skupieniem podczas rozgrywanych spotkań, bo tego jeszcze trochę brakuje. Duże brawa dla wszystkich zawodników, również z drużyny DAP Kielce za 60 minut intensywnej gry w każdej z grup. Dziękujemy Trenerom DAP Kielce za zaproszenie, następnym razem widzimy się u nas!

Facebook