Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu U-13

Dzięki współpracy z GKSem Futsal Nowiny nasi zawodnicy z rocznika 2011 mieli okazję uczestniczyć w bardzo prestiżowych zawodach. Zanim jednak chłopcy pojechali na mistrzostwa musieli rozegrać dwa turnieje eliminacyjne. Młodzi piłkarze stanęli na wysokości zadania i zajęli w nich pierwsze miejsce. Dzięki temu drużyna GKS Futsal Nowiny udała się do Brzeska na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-13, a tutaj czekały  najlepsze zespoły. Faza grupowa poszła po myśli podopiecznych Bartka Strzębskiego i Michała Kostuchy, którzy nie zaznali goryczy porażki i z 5 punktami awansowali do ćwierćfinałów. Tym samym byli już pewni, że znaleźli się w najlepszej „ósemce” w kraju.

W ćwierćfinale los skojarzył nas z niezwykle silną drużyną BTS REKORD Bielsko-Biała. Mecz rozpoczął się znakomicie od prowadzenia 1:0 przez GKS Futsal Nowiny. Jednak potem przeciwnicy doszli do głosu i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 1-2.

Gratulację dla klubu GKS Futsal Nowiny za świetny wynik, jak również dla naszych zawodników za piękną postawę i grę!

Kadra z mistrzostw: Marcin Kukla, Patryk Pedrycz, Aleks Gębski, Jan Dudek, Franciszek Czekaj, Adam Kózka, Olivier Latala, Jakub Dzigman, Igor Wira, Piotr Mikina.

Zdjęcie: Fanpage GKS Futsal Nowiny

Facebook