„Chcemy być drużyną, która gra odważnie i tworzy monolit”- rozmowa z trenerami CLJ M. Stachurą i M. Kwiatkowskim

Trenerzy prowadzący drużyny w CLJtkach swoje przygotowania zaczynają zdecydowanie wcześniej od pozostałych zespołów, ponieważ już z początkiem marca rusza liga. Jak trenerzy oceniają minioną rundę, jak przebiegają przygotowania i na co stać nasze zespoły? O tym opowiedzą szkoleniowcy swoich drużyn czyli Michał Stachura i Maciej Kwiatkowski.

KKP Korona: Jak ocenicie rundę jesienną w wykonaniu Waszych drużyn ?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Rundy jesiennej nie możemy zaliczyć do udanych.  Na naszą słabszą postawę złożyło się wiele czynników, które wspólnie z drużyną zdążyliśmy już omówić. Były w naszej grze też dobre momenty jednak uważam, że na wiosnę potrzebujemy ich zdecydowanie więcej.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Jestem zadowolony z dwóch rzeczy, jedna to oczywiście utrzymanie się na centralnym poziomie, a druga to to że, chłopcy rozwinęli się piłkarsko a co za tym idzie rozwinęliśmy się jako drużyna. Z każdym meczem widać było progres, zawodnicy nabierali doświadczenia i pewności siebie.

KKP Korona: W pierwszej połowie lutego wyjeżdżacie na tygodniowy obóz. Jak będą wyglądały przygotowania do nadchodzącej rundy?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Praktycznie od początku roku rozpoczęliśmy intensywny okres przygotowujący do rozgrywek ligowych. Punktem kulminacyjnym przygotowań będzie wyjazd na obóz do Rybnika. Będzie to dla nas bardzo ważny czas w którym będziemy mogli się skupić w stu procentach na aspektach które chcemy poprawić pod kątem najbliższej rundy.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Czasu na przygotowanie jest bardzo mało, bo liga startuje już na początku marca. My już z początkiem roku rozpoczęliśmy treningi, a kulminacją przygotowań będzie obóz, gdzie chłopcy będą mieli dwie lub nawet trzy jednostki treningowe dziennie  oraz skonfrontują swoje umiejętności w grach kontrolnych z drużynami ze Śląska.

KKP Korona: Pierwsze mecze będą kluczowe aby wejść w odpowiedni rytm?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Myślę, że początek rundy będzie dla nas bardzo ważny. Już od pierwszego spotkania będziemy starali się wdrożyć nowe rozwiązania do naszej gry które mam nadzieje pozwolą nam wygrywać spotkania.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Na pewno wygrana w pierwszym meczu daje dużo pewności siebie i napędza do kolejnych wygranych, jednak najważniejsze będzie aby drużyna z każdym meczem się rozwijała poprzez doskonalenie działań zespołowych i indywidualnych, które ćwiczymy na co dzień.

KKP Korona:  Jesteście zadowoleni jak wygląda zespół na obecnym etapie przygotowań?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Do tej pory udało nam się zrealizować wszystkie założenia które planowaliśmy przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Jesteśmy więc usatysfakcjonowani tym jak drużyna prezentuję się w tym czasie. Jedynym minusem jest pojawienie się kilku pechowych urazów w drużynie jednak wierzymy, że już w najbliższej przyszłości wszyscy zawodnicy będą do naszej dyspozycji.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Tak jestem zadowolony, mimo że w tym roku zima dała trochę popalić jeśli chodzi o dostępność dobrych boisk do treningów i sparingów. Jednak na kultową pętle na Stadionie Leśnym zawsze można liczyć 😉 i dzięki temu chłopcy zasmakowali trochę koroniarskiej tradycji.

KKP Korona: Jak oceniacie poziom w Centralnej Lidze Juniorów po rundzie Jesiennej?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Nie ma co ukrywać, że jakość drużyn i poszczególnych zawodników na poziomie CLJ U-17 jest bardzo wysoka. Jeżeli miałbym wskazać jeden element który najbardziej zrobił na mnie wrażenie to byłaby to szeroko rozumiana fizyczność rywali. My jako beniaminek tych rozgrywek potrzebowaliśmy trochę czasu aby się do tego dostosować i wejść na odpowiedni poziom pod tym względem.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Nie ukrywam, że poziom centralnej ligi U-15 grupy D w tym sezonie był niski w porównaniu z poprzednimi latami, a w następnym sezonie po reorganizacji obawiam się, że będzie jeszcze niższy. Na pewno zbliżająca się runda wiosenna powinna być o wiele ciekawsza i mecze powinny stać na wyższym poziomie i tego sobie jak i wszystkim uczestnikom życzę.

KKP Korona:  Na co stać Wasze zespoły w rundzie wiosennej?

Trener Michał Stachura (Junior Młodszy): Myślę, że zrobimy wszystko by pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony niż w poprzedniej rundzie. Chcemy poprawić jakość naszej gry co mam nadzieje będzie punktem wyjścia do zdobycia jak największej ilości punktów. Nie zapominamy także o rozwoju poszczególnych jednostek tak aby chłopcy wyciągnęli jak najwięcej z rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce.

Trener Maciej Kwiatkowski (Trampkarz Starszy): Przede wszystkim liczę na to że, będziemy drużyną która gra odważnie, pewna swoich umiejętności i tworzącą monolit. Zespołem który jest w stanie wygrać z każdym, a przede wszystkim drużyną która poprzez rozwój jednostek tworzy fajny i zgrany kolektyw co przekłada się na poczynania boiskowe.

KKP Korona: Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia.

Facebook